Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

DÜNYANIN EN BÜYÜK ADLİYESİNDE ADALET DAĞITIMINDA İZDİHAM MANZARASI.....

DÜNYANIN EN BÜYÜK ADLİYESİNDE ADALET DAĞITIMINDA İZDİHAM MANZARASI.....

Dünyanın en büyük adliyeleri, en büyük temyiz mahkemeleri, en büyük cezaevleri,ışık hızıyla yasa çıkartan meclisimiz, meclisin eremediği yerlere KHK'larla hızır gibi yetişen hükümetimiz , 3 ayda bir yargı reformu projesi hazırlayıp faaliyete koyabilen yargı bürokrasimiz , yargının üçte biri ihraç edilirken bile halkımızı istinaf konforundan mahrum etmeyen değerli bakanlarımız, sabık müsteşarlarımız... Bu gözalıcı reformlardan sonra ülkedeki hukuki vaziyet nasıl oldu ? resmin öte tarafındaki sayıları, kaç icra dosyası , savcılık, dava, hükümlü var onlar da burada yazılıhttp://istatistikler.uyap.gov.tr/ Aşağıdaki resimde gördüğünüz ise iktidarın yedi düvele parmak ısırtan hukuk reformları sayesinde üretilerek Çağlayan adliyesinde kucak kucak dağıtılan adalet hizmetinden nasiplenebilmek bekleyen vatandaşların yarattığı izdihamdır. Bu konuda yazacak çok şey var ancak sırayı kalemi kuvvetli üstatlara bırakayım. Ben konuyu ufak bir notla bitirmek istiyorum. Hükümeti bir konuda takdir etmemek elde değil. Ne zaman adliyeye gitsem muhalefetin üç beş milletvekilini görüyorum ya kendileri yargılanıyor ya da yargılanan birileriyle dayanışmaya gelmişler. Bu arada çok sayıda vekil tutuklu. Bu manzara içinde tutuklanıp tahliye edilen sevinçten havalara uçuyor, adli kontrolle serbest kalan zafer kazanmış sayılıyor. Herkesi bir dava dosyasının ve/veya icra dosyasının tarafı haline getirerek sosyal ve ekonomik yaşamı adliyenin denetimi alan ve adeta yargının deney sahası haline getiren iktidar, siyaseti de adliye koridorlarına hapsetmeyi başardı. Bu dünyada eşi görülmemiş bir siyasal başarıdır.

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim