Tasarlanmış Cici Hakimlik !

Son üç ayda verilen ilginç kararlar!

Kararlar, vatandaşa şirin gözükürken, toplumu bir yandan da terörize eder nitelikte; "Devlet tuzak kurmaz, istediğini yap; Milletvekiline ceza veremiyor isem, sana da vermem"

Trafik törörizmini destekler kararlar. Kanun, yönetmelik gereği belli olan; trafik işaretleri ile uyarılan sürücüleri, otomasyona tabi hız radarları ile tespit yapıp ceza vermenin neyi tuzak?

Hadi diyelim tuzak; önleme görevini yapmayanın hesabını kim yapmamış ise ondan sor; yolda yürüyen yaya olarak benim güvenli bir şekilde kaldırımda yürümemi nasıl yok edebilirsin?

Milletvekiline ceza veremez diye bir şey mi var? Anlaşılıyor ki yasama sorumsuzluğu ile yasama dokunulmazılığı karıştırılmaktadır. Mutlak milletvekili dokunulmazlığı kapsamına girmeyen suç ve kabahatler için tuttuğunuz tutanağı meclise gönderirsiniz. Dokunulmazlık kaldırılır ise, cezayı basarsınız.

Hadi diyelim bir an milletvekili istediği gibi suç işleyebileceği bir sistem hayal alemimizde olsun; bu durum bireylere, istediği suçu işlemesi için mahkemelerce izin verilmesi yetkisini hakimlere verir mi?

Tasarlanmış, Cici Hakimlik kokan eylemler.... 

Önceki Forum

Arjantin ve Türkiye. Soros'a çalışan paralel türevleri her yerde aynı

Sonraki Forum

Ceza Hükümlerinde kesinlik sınırları, Temyiz sınırı, kesin kararlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.