Mahsup Talebi

Mahsup Talebi

Mahsup taleplerinde, ilgili mahkemelere;
(1-Gözaltında ve tutuklulukta kaldığı sürelerin,
2-Hangi mahkemelerin hangi tarihli değişik iş sayılı kararı ile tutuklandığının,
3-Hangi cezaevinde tutukluluk süresini geçirdiğinin,
4-Gözaltında ve tutuklulukta geçen bu sürelerin mahsubuna karar verilip verilmediği, tazminat ödenip ödenmediği, bunlara göre mahsubunda sakınca olup olmadığının bildirilmesi ile;
İlgili belgelerin ve kararın onaylı suretlerinin )
gönderilmmesi için müzekkere yazdığımızda 
bilgilerini sorduğumuz dosya Yargıtay'da ise, dosya Yargıtay'da olduğu için bilgi verilemediği bildirilince Yargıtaya'a müzekkere yazıyorduk ama cevap gelmiyordu veya infaz işi denilip cezaevinden sorun deniliyordu yaa
bu müzekkereyi

Daire Başkanının ekranına düşecek şekilde değil de Yargıtay'ın ilgili Dairesinin Müdürünün ekranına düşecek şekilde yazarsanız 3 gün içinde cevap geliyormuş.

Önceki Forum

HAGB yanlış Yapılıyor

Sonraki Forum

SİR Yargılama Gideri

Yorumlar

•  Yargıtay Ceza dairelerine yazdığımızda bugüne kadar yanıt aldım. yargıtay savcılığına yazdığımız yazılarımıza "uyapta infaz butonu" olduğu gerekçesi ile bila ikmal yanıt aldım. ben de dosyanın onaylı suretini istedim ve fiziki dosyaya bakarak karar verdim.  hülasa demokraside çare tükenmez.

MAHSUP İŞİ CİDDİ, SIKINTILI, YORUCU, SÜREKLİ. İVEDİLİKLE MAHSUP İŞLEMLERİNİN TAMAMININ DAKİKA DAKİKA UYAP A EKLENMESİ, HER SNAIK İÇİN TEK YERDE TOPLANMASI VE MAHKEMELERİNDE TEK YERDE UYAPTA BİLGİ-VERİ ALACAK ŞEKİLDE DÜZENLEME ELZEM. BİZLERE HEM GEREKSİZ YERE İŞ YÜKÜ, ZAMAN VE EMEK KAYBI. ÇARE DİJİTAL ORTAMA TÜM VERİLERİ KOLLUKTA SAVCILIKTA MAHKEMEDE CEZAEVİNDE GİRMEKTE YATIYOR.

• En iyi çözüm