2000 TIR BAŞLIKLI BİR HABERE İLİŞKİN TEKZİP

      2000 TIR BAŞLIKLI

                                                    ASILSIZ BİR HABERE İLİŞKİN TEKZİP                           Sayın Meslektaşlarım;


 

                       Grihat isimli internet sitesinin 13.05.2015 (saat 11.52 saatli) tarihli “Komutanın avukatı; “Savcı Ali Doğan, 2000 TIR gittiğini iddianameye yazdı” başlıklı haber içeriğinde

 

                       “....ŞÜPHELİ ÖZKAN ÇOKAY MÜDAFİİ AV. HASAN TOK: "Ali Doğan'dan Allah razı olsun, inanır mısınız, bi insan oturup da ancak bu kadar oturup da olmayan şeylerin tespitini yapar, diyor ki: bu güne kadar diyor, 2000 tır gitmesine rağmen, özellikle bu tır niye seçildi diyor,biz bilmiyoruz ki 2000 Tır olduğunu, oradan öğreniyoruz, anlatabiliyor muyum, savcı yazıyor bunu.....” şeklinde ibareler geçtiği görülmüştür.

 

                      Söz konusu olayla ilgili bir kısım şüpheliler hakkında ,Adana C.Başsavcı Vekili olarak görev yaptığım dönemde, Adana C.Başsavcılığının 2014/19640 soruşturma, 2014/772 iddianame numarası ile Ağır Ceza Mahkemesine hitaben İddianame,tarafımca düzenlenmiş ve sunulmuş iddianamede Mahkemece kabul edilmiştir.

                       Ancak görev yaptığım süre içinde bu olayla ilgili;


                      Ne, pekçok klasörden oluşan bu soruşturma dosyasının hiçbir yerinde,

                      Ne  bu dosyayla bağlantılı baktığım diğer dosyaların hiçbir yerinde,

                      Ne de hem bu dosya için yazılan İddianame ve ek takipsizlik kararı ile,bağlantılı dosyalarda yazılan kararların hiçbir yerinde;

                     “ 2000 Tır “ şeklinde hiçbir İBARE,BİLGİ ve BELGE bulunmamaktadır.

 

                         Bu iddia tamamen asılsız ve gerçekdışıdır.

                        Sayın Meslektaşlarımıza saygıyla arz olunur. 13.05.2015

 

                                                                                              Ali Doğan

                                                                              Küçükçekmece C.Başsavcısı


Önceki Forum

Çizmelerimi Çıkarayım, Sedye Kirlenmesin!

Sonraki Forum

EMİR KAYA / Bir Hakim Adayının Türkiye Adalet Akademisi ve Adaylık Gözlemleri

Yorumlar

 • Yalanın sermayesi  ve maalesef ülkemizde ne   yasal ne de etik bir yaptırımı da olmadığından   yalanın etkisi yalancıya kar kalıyor.  • Avukatlık Kanun  34 :


  Avukatlar, yüklendikleri
  görevleri bu görevin kutsallığına yakışır bir şekilde özen, doğruluk ve onur
  içinde yerine getirmek ve avukatlık unvanının gerektirdiği saygı ve güvene
  uygun biçimde davranmak ve Türkiye Barolar Birliğince belirlenen meslek
  kurallarına uymakla yükümlüdürler.


  Yine meslek kuralları 3, 4 ve 5 ile  diğer kurallarda da bu hususlar  çok kere vurgulanmıştır. Bence  baroya şikayet ederek cezalandırılmasını talep ediniz. • Hocamızın yorumuna katılıyorum. Beyanı yapan  aynı zamanda görevini yaparken kamu görevlisi olarak kabul edilen avukat. Dolaysıyla  sıradan vatandaşın rahatlığı ile  istediği gibi konuşma hakkına sahip değil. Avukatın mecbur kalmadığı sürece  basına bu şekilde demeç vermesini de doğru bulmuyorum.  Kaldı ki her ne olursa olsun avukat görevini yaparken  doğruluk kurallarına uymakla yükümlüdür. Ben oe ilgiliyi  baroya bildirmekte fayda var.

 • Ali bey geçmiş olsun.  Hukuk adına ülkening elidği nokta innanın çok rahatsız edici.  Meslek giderek birer şov ve  karşındakini nasıl etkilersen etkile  yöntemleriyle  yürütülür hale geldi.    delilsiz düzenlenen iddianameler ile boş ve gerçek dışı  sözlerle süslenmiş    avukat  savunmalarının birbirinden ne farkı var.  Şikayet edin diye tavsiyede bulunan meslektaşlarına genel olarak katılmakla birlikte bir sonuç alınacağını sanmıyorum.  Yargıtay ve  Barolar birliği   bunu iddia ve savunma dokunulmazlığı içinde görür gibime geliyor.


 • 2000 tır geçmemiş mi