Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

ANKARA’DA HAKİMLER VARMI, YOKMU?             Can Dündar ve Erdem Gül Anayasa Mahkemesi kararı ile hak ihlali yapıldı diye bırakılınca hepimiz bir ağızdan Ankara’da Hakimler var diye sevindirik olduk. Bir anda Ülkemizde Hukuk var, Hukuk devletiyiz, bizde de bağımsız Mahkemeler var diye ona buna hava attık. Yaşasın AYM diye ellerimizi yumruk yapıp havalara kaldırdık. Bunları demesine dedik ama gerçek böyle mi acaba!

            Bizim gibi ülkelerde insanlara önce eşeğini kaybettirirler sonra da buldurup sevindirirler. Yakın zamanda Deniz Feneri davasında görevli savcılar hakkında Yargıtay’da davalar açıldı, sonra da beraat kararları verildi, şimdi biz verilen bu karara Yargıtay’da Hakimler var diye sevinecekmiyiz! İlhan Cihaner makam odasından yaka paça alındı ve hapse tıkıldı, hakkında davalar açıldı, sonraki süreçte Yargıtay Beraat kararı verdi, şimdi biz yapılan bu hukuksuzluğa alet olamayan davranış tarzına Yargıtay’da Hakimler var diye alkış mı tutacağız! Aynı şekilde Ergenekon’da, Balyoz’da, Casusluk davaları gibi kumpas davalarında dün verilen oldukça ağır mahkumiyet kararları bir bir beraatle sonuçlanınca şimdi biz Türkiye’de Hakimler var mı diyeceğiz!

              Bizim önce bu ülkede Hakimler var mı yok mu diye papatya falı açmaktan ziyade, yargı eli ile mağdur yaratmamanın önlemini arayıp bulmamız gerekiyor…


Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim