Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

SAVAŞÇI MİLLETSAVAŞÇI MİLLET....


Sana yağı ile yetişen gençlik şaha kalktı,  batılılar eşlerinin mini eteklerinin altına kaçtı,  bizim dağılmamızı bekliyorlar. Bu cümleler bana rengi çikolata olduğu için beyaz çocuklar içinde ezilmeyip kendisine güvensin diye oğluma dedigim "sen muhteşemsin, sen çikolatasın,  tatlısın, bütün çocuklar çikolata olmak istiyor" şeklinde pompaladığım özgüveni hatırlatıyor. 


Evet sana yağını midemize indirirken,  bu koca topraklarda hayvancılığı geliştirip tereyağı üretip neden Hollandadan tereyağı alayım dedik mi ?


Yoksa üç beş hayvan alıp o hayvanlar üzerinden  nasıl bedava kredi alırımın derdine mi düştük ? ??


Veya topraklarını hayvancılığın kaynağı olarak kullanmak yerine dgd kapsamında (doğrudan gelir desteği ) yolsuzluk ile ekilmeyen araziler için kredi alıp, haram , helal, hak ,hukuk demeyip mideye mi indirdik? ??


Maalesef üretimi angarya,  sloganı ibadet sayar hale geldik ve buna yönelik maske olarak ise müslümanlığı öne sürer olduk.


Bugün Peygamber  (S .A.V. ) olsaydı bize  bakıp, sloganlara bakıp , yazık olmuş derdi, hele Hollan'da ya çul çaput satıp onlardan en ufak bir makineyi dahi aldığımızı görse. .....vah ki vah. ....


Birgün sahabeler Peygamber  (S.A.V.) sorar Ya RasulAllah kim güçlüdür der , cevap nettir "atan güçlüdür ". 


Hadis uzmanları bunu o dönemden yola çıkarak askeri teçhizatı yani ordusunu teknik olarak donatan güçlüdür diye yorumlarlar .Yani aslında "ağır sanayisi güçlü olan güçlüdür" der bize. Çünkü askeri sanayisi güçlü olan mecburen yan sanayisinide güçlü tutmak zorundadır. 


Büyük bir kısmı 18 yaşına gelip, aylak aylak gezip , liseyi ite kalka bitiren yada bitiremeyen , annesinin bir askere gidip gelsede kör topal bir kız bulup başını bağlayıp kurtulayım dediği gençlerden oluşan beden ordusu değil , atan ordu, en gelişmiş ağır silahlar elinde olan ordu, hatta atom bombası olan ordu.


Bu aşırı özgüven patlaması sırasında birde şehadet isteği zuhur etti. Sabah namazın da uzaydan parım parım ışıklarımız parlıyor ya, hergünümuz eşit olmayıp hergün üretim zincirine birşeyler ekliyoruz ya , alan el degil veren el oluyoruz ya, okuyoruz yaşıyoruz , anlatıyoruz yaaa evet bunları şehadet ile taçlandırmak gerekmez mi? 


Neyse haddimize düşmeyen cümleler etmeyip bakalım Peygamber  (S.A.V.) bu konuda ne

 demiş ümmetine. İki sahabe aynı kabileden aynı zamanda müslüman olur , bir süre sonra dünyalarını değiştirip ebedi dünyalarına giderler,  biri şehit olur biride bir  yıl sonra vefat eder, bir sahabe bu iki kabiledaşı  rüyada görür,  şehit olanın cennete uzun yaşayan dan daha sonra girdiğini görünce,  uyanır uyanmaz Peygamberin (S.A.V) yanına gider ve rüyayı anlatıp sorar .Cevap nettir  " sonra vefat eden daha uzun yaşadı ve daha çok kulluk yaptı " der . 


Onun için dünyamızı yeniden gözden geçirip daha çok üretip,  daha çok emek verip sonrasında şehadet arzusu duyacağımıza,  sürekli gaza gelip "bu millet savaşçıdır ,bu millet asker milletdir,  özümüze dönüyoruz" deyip teselli bulmaya devam edeceğiz. 


Hayır bu millet merhametli ,akıllı , azimli bir millet. Bu millet Avrupa "yı kalkındırmış bir millet .


İyi de gittiği her yere bereket götürürken neden bu haldeyiz , neden hala üretim ekonomisinin lokomotifi olamıyoruz??Sorun halkta değil sorun hak anlayışında. Liyakat ve  adalet üzerine bir sistem kurup insanlarımızı bu sisteme entegre edememekte. Bal tutan parmağını yalar anlayışında. 


Kısaca umutsuzluğa düşmeden geç kalksakta çok yol alarak açığı kapatmalıyız. Yoksa içimizdeki hainlerle elele verenler iştahlı iştahlı bekliyorlar   , hatırlarsanız ne diyordu FETÖ "korkmayın haçlılar sizin karınıza , kızınıza zarar vermez"..........


Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim