Savcıların YARSAV üyelik aidatını FETÖ ödemiş konusunda kolayca emsal karar bulabilmek için lütfen Karar Arama sayfamıza bakınız.

Savcıların YARSAV üyelik aidatını FETÖ ödemiş

Ticaret-Tüketici-Tazminat Hukuku

Erzurum'da eski savcı Osman Nesuh Yıldız hakkında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede itirafçı olan hakim ve cumhuriyet savcıları, YARSAV'a üye olan kişilerin üyelik aidatlarının dahi FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ödendiğini söylediler.

Erzurum Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Osman Nesuh Yıldız, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından 20 Temmuz 2016 günü tutuklandı. Meslekten 29 Kasım günü ihraç edilen eski Savcı Yıldız hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

http://www.milliyet.com.tr/savcilarin-yarsav-uyelik-aidatini-gundem-2505886/?utm_source=twitter.com&utm_medium=post&utm_campaign=mll-mll-gundem&utm_content=2505886&utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Önceki Haber

İndirim yok, üst sınırdan: İstismar şüphelisine şikayetler çekilse de ceza yağdı

Sonraki Haber

ETİD Başkanı Ekmekçi: Türkiye'deki e-ticaretin yüzde 30'u kaçak!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap