Fetullah Gülen'in hakimlerine talimat verdiği En büyük delil ele geçti

15.12.2017 12:21:05

FETÖ soruşturmaları kapsamında halen tutuklu olan Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı'nın bilgisayarından yapılan incelemede ele geçirilen Fetullah Gülen imzalı bir belge, halen soruşturmalar kapsamında tutuklu hakim ve savcıların Gülen'in talimatı ile hareket ettiğine dair bugüne kadar elde edilmiş enişte  büyük delil olarak soruşturma dosyasına girdi. 

En büyük delil ele geçti
Toygun ATİLLA/İSTANBUL

19 Nisan 2015 tarihli Fetullah Gülen imzası taşıyan asliye ceza hakimlerine hitaben yazılan belgede, Selam Tevhid ve Tahşiye kumpası operasyonu kapsamında tutuklu olan aralarında Samanyolu Grup Başkanı Hidayet Karaca ve üst düzey polis şeflerinin tahliyesini istiyor.90f2544092c8e8306" alt="" title="" width="151" height="152" layout="responsive" class="cms-img-right i-amphtml-element i-amphtml-layout-responsive i-amphtml-layout-size-defined i-amphtml-layout" style="font-family: pt_sansregular; margin: 0px; padding: 0px; display: block; position: relative; overflow: hidden !important;">90f2544092c8e8306" style="font-family: pt_sansregular; margin: auto; display: block; height: 0px; max-height: 100%; max-width: 100%; min-height: 100%; min-width: 100%; width: 0px; position: absolute; top: 0px; left: 0px; bottom: 0px; right: 0px; padding: 0px !important; border-style: none !important;">


‘Muhterem Asliye Ceza Hakimi’ diye başlayan ‘Fetullah Gülen’ imzalı talimat mektubunda Gülen’in hakime tutuklu emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Hidayet Karaca, Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de aralarında bulunduğu 63 kişinin tahliyesini istediği belirtildi. . Fetullah Gülen'in bu mektubundan 2 gün sonra 21 Nisan 2015'te tutuklu bulunan 63 FETÖ mensubu 32.Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Başer tarafından tahliye edilmişti. 

Belgedeki imzayı inceleyen İstanbul Başsavcılığı, talimat belgesindeki imzanın çek ve saatte bulunan imzalarla aynı olduğunu, dolayısıyla bu imzanın Gülen’e ait olduğunu belirtti.

BAŞSAVCI: EN SOMUT TALİMAT

Başsavcı İrfan Fidan, “Bu belge terörist başının örgüt üyelerine verdiği talimatın en somut belgesidir. Bu talimattan sonra talimatı alan örgüt yöneticileri Mustafa Başer ve Metin Özçelik tutuklu olan tüm FETÖ üyelerini tahliye etmişlerdir” dedi.