Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

Atatürkçü Düşünce Derneği: Kuruma FETÖ'cüler sızdı!

Atatürkçü Düşünce Derneği, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ‘FETÖ' soruşturması kapsamında örgütün bazı üyelerinin , AKP, CHP, HDP ve MHP gibi Meclis'te grubu olan partiler ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Uğur Mumcu Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) gibi sivil toplum kuruluşlarına sızdığının ortaya çıkmasının ardından konuya ilişkin açıklama yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi'nden yazılı olarak yapılan açıklamada, “FETÖ Terör örgütünün haberleşme ağı Bylock üzerinden Doğan kod adıyla yazışma yapan ve bu yazışmada derneğimizin bir şubesinin yönetimine gençlik listesinden 3 kişi girdiklerini ifade ettiği anlaşılan kişinin kimlik tespiti yapılmıştır" denildi.

“Bu kişinin 19.12.2015 tarihinde derneğimize üye olduğu ve bir şubemizin 2016 yılı Ocak ayında yapılan genel kurulunda şube yönetim kuruluna seçildiği, 01.11.2017 tarihinde ise yönetim kurulundan istifa ettiği anlaşılmış olup; ilgilinin ADD üyeliğinden ihracı için gerekli çalışma başlatılmış ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu kişinin 2016 yılı Haziran ayında yapılan Genel Merkez Genel Kurulunda da mevcut genel yönetim kurulu aleyhine çalışma yürüttüğü ayrıca tespit edilmiştir. Bu olayla bağlantı kurarak FETÖ'cülerin ADD'yi ele geçirdiği gibi bir izlenim yaratmak isteyenler unutmamalıdırlar ki, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ gibi yapılara hiç bir zaman bulaşmamış olmanın haklı gururunu yaşayan Atatürkçüler, her ortamda alnı açık, başı dik yürüyebilmişlerdir. Atatürkçü Düşünce Derneği, ne gerici, ne bölücü terör örgütlerine, ne de emperyalizmin taşeronu diğer oluşumlara iradesini teslim etmemiştir, etmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  
10.4.2018 18:55:06
Kaynak: T24
http://t24.com.tr/haber/ataturkcu-dusunce-dernegi-kuruma-fetoculer-sizdi,602333

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim