Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol
Advertisement

Sitenize Ekleyin
Davalar-Soruşturmalar-Ceza Hukuku
0 Yorum

Kaspersky'ın itirazını mahkeme reddetti - TechInside

ABD hükumetinin Rus dijital güvenlik şirketi Kaspersky ürünlerinin ABD kamu kurumlarında kullanımını yasaklamasının ardından Kaspersky’ın açtığı itiraz davası sonuçlandı.

Kaspersky’a ulusal yasak
Mahkeme, Kaspersky’ın söz konusu karar nedeniyle tazminat talep edemeyeceğine karar verdi ve hükumetin kararının anayasaya da aykırı olmadığını vurguladı.

Kaspersky’ın çok uluslu dev bir firma olduğunu ve ABD kamu kurumlarındaki gelirlerinin kesilmesi nedeniyle iflas etmeyeceğini, sadece küçük bir pazar kaybı yaşamış olduğunu, hükumetin kararının ise müşterinin hizmet seçme hakkı kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaspersky Lab Washington ofisini kapatıyor
Kaspersky Lab ile ABD hükümeti arasındaki gerginlik sürmeye devam ediyor. Kaspersky Lab, stratejik bir adımla bu gerginlik arasında Washington ofisini kapatma kararı aldı. Kaspersky Lab onaylı IT satıcısı listesinden kaldırıldı Kaspersky, ABD ...

ABD hükumeti, Kaspersky’ın güvenlik ürünlerinin Rus istihbarat servisleri ile bağlantılı olduğunu tespit ettiklerini açıklamış ve kamu kurumlarındaki tüm bilgisayarlardan Kaspersky ürünlerinin güvenli bir şekilde kaldırılması gerektiğini duyurarak bu şirketin ürünlerini kullanmayı yasaklamışlardı. Hatta FBI ve NSA, bazı dev ABD özel şirketleriyle de direkt temas kurarak şirketlerin Kaspersky ürünlerinden vazgeçmesini sağlamıştı.
  
31.5.2018 17:00:52
Kaynak: Techinside
https://www.techinside.com/kasperskyin-itirazini-mahkeme-reddetti/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim
Advertisement
Advertisement