Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol
Advertisement

Sitenize Ekleyin
Genel Haberler
0 Yorum

Uber araçlarına ve yolcularına para cezası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün UBER ile ilgili sözlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Sivil Trafik Ekipler Amirliği'ne bağlı ekipler denetimlerini sıklaştırdı.

Denetim noktalarından bir olan Kadıköy Bağdat Caddesi'nde Sivil Trafik ekipleri caddeye giren UBER araçlarını ve SCOTTY motosikletlerini durdurdu. Kontroller sırasında uygulama üzerinden çalıştığı tespit edilen sürücülerin ehliyeti ve ruhsatları istenirken yolcuların ise kimlikleri kontrol edildi. Gerekli kontrollerinden ardından tespit tutanağı tutularak sürücü ve yolculara ceza kesildi.

Yapılan denetimde 26 araç ve 3 motosiklet sürücüsüne "İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dâhilinde ticari amaçlı yolcu taşımak" gerekçesiyle toplam 87 bin 174 TL ceza kesilirken 29 yolcuya ise "Ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak" gerekçesiyle toplam 9 bin 686 TL para cezası yazıldı.
  
3.6.2018 11:00:32
Kaynak: Mobil
http://mobil.hurriyet.com.tr/gundem/erdogan-bu-is-bitti-demisti-bagdat-caddesinde-pes-pese-durdurdular-40856136

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


mevzuat açısından henüz tam netleşmemiş bir durumda bulunan  UBER konusunda, ilgili kurum bu konuda tam bir çalışma yapıp bir düzenleme yapmalı daha sonra bu şartları sağlaması için uber sürücülerine bir süre vermelidir bu süre zarfında belgelerini temin ederlerse sisteme dahil edilmeli ve yasal olarak bir statüye kavuşturulmalıdır. Tüm bunlara rağmen hala devlete sadece gelir vergisine göre vergi verip yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve bunun taksicilerle aynı durumda oldukları hiçbir zaman kabul edilmemelidir.Ayrıca bu tam olarak netleşmemiş bir durum varken bu hizmeti alan kişilere idari para cezası müeyyidesi henüz yersizdir.

Cevapla Düzenle Sil

Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim
Advertisement
Advertisement