Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Genel Haberler
0 Yorum

Adalet Bakanlığına bilişim ödülü

Bilişim teknolojilerinin gelişimlerini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan International Data Corporation (IDC) tarafından 28-30 Eylül arasında Konya'da düzenlenen Kamu Bilişim Yöneticileri Zirvesi'nde, ödüller sahiplerini buldu.

3 farklı kategoride birincilik ödülü kazandı

Adalet Bakanlığı, 6 kategoride değerlendirilen kurumlar arasından 3 farklı kategoride birincilik ödülü kazandı.

"e-tebligat Projesi"

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının "e-tebligat Projesi", "En iyi maliyet verimliliği" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Proje ile fiziki ortamda haftalar süren tebligat işlemi, elektronik ortamda saniyeler içinde tamamlanıyor.

Fiziki ortamdaki tebligat ücretinin 3'te 1'i maliyetiyle elektronik ortamda tebligat yapılabilmesini sağlayan proje, kağıt kullanılmaması nedeniyle doğanın korunmasına da katkı sağlıyor.

"Uzlaştırmacı Portal"

Bakanlığın ödül alan bir diğer projesi de, yakın zamanda kullanıma sokulan "Uzlaştırmacı Portal" oldu. "En iyi değişim yönetimi" kategorisinde birincilik ödülünü alan "Uzlaştırmacı Portal", sınav ve sicil başvurularını online olarak elektronik ortamda gerçekleştirmeye imkan veriyor.

Portal, dosya atama işlemleri yapılabildiği ve adliyelere gitme zorunluluğu ortadan kalktığı için iş gücü ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

"Mobil Avukat Bilgi Sistemi"

"En İyi İş Etkinleştirme Projesi" kategorisinde ise, "CELSE (Mobil Avukat Bilgi Sistemi)" mobil uygulaması birincilik ödülünü aldı. Tamamen ücretsiz olan "CELSE" uygulaması, avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini artırmak ve yargılama işlemlerini daha rahat takip edebilmelerini sağlamak amacıyla çağın gereklerine uygun hazırlandı.

Duruşmaların anlık, günlük veya aylık olarak takip edilebilmesi ve vekil olunan dosyaların kapak bilgilerinin görüntülenmesine imkan veren uygulama, avukatların duruşma takiplerini cep telefonlarından yapabilmelerini sağlıyor.

Kaynak: AA
  
1.10.2018 17:58:19
Kaynak: Trthaber
https://www.trthaber.com/haber/gundem/adalet-bakanligina-bilisim-odulu-387232.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim