Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Avukatlık-Barolar
0 Yorum

Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Başkanlığı'na adaylığını açıkladı: Savunmanın gücüne inancım tam

Avukat Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. İlkiz, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında "Savunmanın gücüne inancım tam" ifadesini kullandı.


40 bin 578 kayıtlı üyesiyle dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu'nda seçim yarışı başladı. Ekim ayı içerisinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak Genel Kurul'da başkanlık için şu ana kadar 8 isim adaylığını açıklandı.
Baro başkanlığı için adaylığını, mevcut Başkan Av. Mehmet Durakoğlu, Av. Hasan Kılıç, Av. Başar Yaltı, Av. Talat Canbolat, Av. Cem Kaya Karatün, Av, Kaptan Yılmaz, Av. M. Gökhan Ahi, Av. Çiğdem Koç açıkladı.

Bugün Av. Fikret İlkiz de başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

İlkiz'i aday olarak Av. Bahri Bayram Belen, Av. Gülendam Şan Karabulutlar, Av. Fehmi Demir, Av. Mebuse Tekay, Av. Haluk İnanıcı, Av. Gülsün Sop, Av. Kemal Aytaç, A. Several Ballıkaya gösterdi.

İlkiz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

— İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmamım nedeni avukatlık mesleğine ve savunmanın gücüne olan inancımdır. Bu güce olan inançlarıyla Baro Başkanlığına adaylığımı açıklayan meslektaşlarımın güvenini yıllardır aynı mücadelenin içinde birlikte olduğum tüm meslektaşlarımın güveni olarak kabul ediyorum. İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmam bağımsız bir karardır.

— Bu kararı İstanbul Barosu geleneklerinin geleceğe taşınabilmesi amacıyla aldım. Geleceği birlikte kurmak için beraber yola çıkalım. Savunmanın gücü, hukuk ve adalet için tüm meslektaşlarımın ve tüm grupların desteğini istiyorum ve mücadelemizin başarısı için olmazsa olmaz bir destek olarak görüyorum.
  
2.10.2018 11:51:53
Kaynak: Tr
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201810021035469199-fikret-ilkiz-istanbul-barosu-baskanligi-adaylik-aciklama/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim