Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol
Advertisement

Sitenize Ekleyin
Avukatlık-Barolar
0 Yorum

Adalet Nöbeti nedeniyle yargılanan 9 avukat beraat etti

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonda tutuklanan gazetenin avukatlarının serbest bırakılması için başlatılan Adalet Nöbeti nedeniyle polis müdahalesiyle gözaltına alınarak haklarında dava açılan 9 avukat, suçun yasal koşulları oluşmadığından beraat etti.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklardan avukat Kemal Aytaç geldi. Sanık Aytaç ve diğer sanıkları, çok sayıda meslektaşı temsil etti. Hakim, müşteki polislerin dinlenmesi kararından, dosyada güvenlik kamera görüntülerinin olması ve beyanlarının sonucu etkilemeyeceğini dikkate alarak vazgeçti.

'Ortada suç teşkil edecek bir eylem yok'

Sanık Kemal Aytaç, "Eylemimiz tamamen hukukidir. Ortada suç teşkil edecek bir eylem yoktur. Beraatimi isterim" dedi. Tüm sanıkları temsilen söz alan Bahri Bayram Belen de müvekkillerin beraatini talep etti.

Beraat kararı verildi

Mahkeme, tüm sanıkların üzerlerine atılı "Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçunun yasal koşulları oluşmadığından beraatlerine karar verdi.

İddianame

İddianamede, sanık avukatlar Gökmen Yeşil, Erkan Sabri Ünüvar, Kemal Aytaç, Diren Yeşil, Hatice Nur Gök, İsmail Anıl Başoğlu, Kıvanç Kayaoğlu, Özge Serdar, Sevinç Sarıkaya'nın "Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçundan 3 yıla kadar hapisleri isteniyordu.
  
12.10.2018 16:45:38
Kaynak: Cnnturk
https://www.cnnturk.com/turkiye/adalet-nobeti-nedeniyle-yargilanan-9-avukat-beraat-etti

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim
Advertisement
Advertisement