Bu konuda kolayca emsal karar bulabilmek için lütfen Karar Arama sayfamıza bakınız.

Halı sahada öğretmenlere gözaltıya HSK’dan inceleme

Haberler

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde halı sahaya erken gelen savcının aralarında bulunduğu grubunun kendilerinden önce maça çıkacak olan öğretmenler grubunu gözaltına aldırttığı ileri sürülmüştü. HSK olaya müdahale ederek öğretmenlere kimlik kontrolü yaptırıp bazılarını karakola aldıran savcı hakkında inceleme izni verdi. Olay tüm yönleriyle araştırılacak.
Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde meydana gelen halı saha tartışması sonrası 14 öğretmenin gözaltına alınması işe ilgili olaya Hakimler ve Savcılar Kurulu müdahale etti.  Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca gözaltı talimatını verdiği iddia edilen savcı hakkında inceleme başlatıldı.
Hakimler ve Savcılar Kurulu’nu harekete geçiren olay dün akşam Diyarbakır’da meydana geldi. Çermik ilçesindeki halı sahada 21:00 ile 22:00 saatleri arasında bu ilçede görevli öğretmenlerin, bir saat sonrasında yani 22:00 ile 23:00 saatleri arasında da ilçede görevli bir savcının da aralarında bulunduğu grubun maçı vardı. İddiaya göre, savcının da aralarında bulunduğu takım halı sahaya erken geldi ve saatleri henüz gelmemesine rağmen önce onlar maç yapmak istedi.
ÖĞRETMENLER GÖZALTINA ALINDI
Öğretmenlerle savcının takımı arasında bu nedenle kısa süreli olduğu ileri sürülen bir gerginlik patlak verdi. Halı saha görevlileri savcının bulunduğu takımdaki grubu halı saha dışına çıkardı. Öğretmen grubunun maça başlamasından kısa bir süre sonra halı sahaya gelen emniyet yetkilileri maçı durdurdu, kimlik kontrolü yaptı. O sırada kimlikleri yanında bulunmayan öğretmenler ekip otolarına bindirilerek Çermik İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü götürüldü. Burada bir süre tutulan öğretmenler kimlik tespitleri ardından serbest bırakıldı.
JET HIZIYLA İNCELEME

Olayın duyulmasının ardından da Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) jet hızıyla harekete geçti. Yaşandığı iddia edilen bu olayı derinlemesine araştırmak üzere HSK tarafından müfettiş görevlendirildiği öğrenildi.

https://www.son.tv/hali-sahada-ogretmenlere-gozaltiya-hskdan-inceleme/

Haberler Haberleri

Adalet Bakanlığı Hakim, Savcı, Başsavcı, Avukat 2020 Aylık Maaşı Ne Kadar Olacak"

Kamuajans.com - Hükumet ile yetkili sendika arasındaki memur maaşlarına 2019 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam yapılması konusunda anlaşmaya varılmış ve toplu sözleşme hükümleri kapsamında uygulamaya konulmuştu. Birinci sınıf hâkim ve savcı ve 1,2,3,4,

HSK'nın tavsiye kararı: Hakim ve savcıya kitap hediye etmek yargı etiğine engel değil

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), tavsiye kararında, yazarları tarafından hakimlere kendi kitaplarının hediye olarak gönderilmesinin yargı etiği açısından engel bir hal olmadığına karar verdi."Mahkemede davası varsa tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesi zarar görür"Hediye takdiminin Türk kültüründeki y

HSK seçim hakimleri hakkında soruşturma başlattı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK),kanuna aykırı sandık kurulu görevlendirmeleri yapan İstanbul İlçe Seçim Kurulu Başkanları hakkında soruşturma başlattıHabertürk gazetesinden Fevzi Çakır'ın haberi : Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kanuna aykırı sand

Önceki Haber

Ticaret mahkemelerin görev alanına giren işler - HGK Kararı

Sonraki Haber

Bakırköy adliyesine baltayla baskın! 'Adaletimle geldim...'