Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Genel Haberler
0 Yorum

Köpeği darp ettiği iddia edilen avukat kendisini savundu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde avukat olduğu öğrenilen bir kişinin, İzmir'in Menderes ilçesinde kendisine saldıran bir köpeği sopayla darp ettiği iddia edildi. Konu hakkında konuşan E.U., "Beni ısıracaktı, kendimi korudum" dedi. 

Olay, 26 Şubat akşamı Menderes ilçesi Ahmetbeyli Mahallesi Yoncaköy'de meydana geldi. İddiaya göre, yürüyüşe çıkan ve avukat olduğu öğrenilen E.U., kendisine saldıran köpeğe sopayla vurdu. İddialara göre, köpeği kanlar içerisinde bulan bir kadın, İzmir'in Selçuk ilçesindeki veterinere götürdü. 
Köpek burada tedavi altına alındı. Yaralanan köpeğin tedavisinin devam ettiği ifade edilirken, avukat E.U. olay anını anlattı. Klinikte yapılan müdahale sonrası gözlem altına alınan köpeğin durumunun ağır olduğu, görme ve duymasında kalıcı olarak hasar olduğu tespit edildi.

Avukat ne dedi?
E.U. ise yaptığı açıklamada, "Her gün o bölgede yürüyüşe çıkıyoruz. 'Köpeğe saldırdı' diye bir şey yok. Beni ısıracaktı. Ben de sopayla kendimi savundum. Köpeğe saldırdım, darp ettim diye bir şey yok. Benim de köpeğim var. Tek bir darbe aldı. Kendimi korudum" dedi. 
Hayvanseverlerin ise güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri alıp, savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. 
Aydın Barosu Genel Sekreteri ve Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörü Avukat Anıl Yetişkin ise, olayın kabul edilemez olduğunu ve meslektaşları hakkında disiplin soruşturması başlatılacağını ifade etti. 
  
7.3.2019 14:46:19
Kaynak: Haberturk
https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/67401913-avukatin-kopegi-darp-ettigi-iddiasikopegi-darp-ettigi-iddia-edilen-avukat-eu-beni

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim