Hacı Sayid konkordato istedi konusunda kolayca emsal karar bulabilmek için lütfen Karar Arama sayfamıza bakınız.

Hacı Sayid konkordato istedi

Haberler

Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. Tic. A.Ş, 70 şubeli Gloria Jean's'in bağlı olduğu Grup Dnc Gıda San. ve Tic. Aş ve Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri ile bu şirketlerin sahipleri Burhan Dinçerler, Mehmet Dinçerler ve Muhammet Dinçerler adına konkordato davası Bakırköy Ticaret Mahkemesi'nde açıldı.

Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe'nin haberine göre, 1 Mart'ta açılan davada, şirketlerin mali darboğaza girdiği, konkordato kararı verilmesi halinde yeniden etkin şekilde faaliyetlerin sürdürülebileceği kaydedildi.

Başvuruyu değerlendiren mahkeme, davacı şirket ve kişilere yönelik 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkemenin verdiği 6 Mart tarihli tedbir kararı ile davacılara yönelik bir icra takibi yapılamayacak.

1968 yılından beri baklava sektöründe işçi olarak çalışan Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, 1983 yılında ilk dükkanlarını açtı. Şirinevler'de acılan 20 metrekarelik ilk dükkanda işlerini büyüten aile, sektörün önemli markalarından biri oldu. Çok sevdikleri ve saygı duydukları büyük dedelerine ithafen dükkana onun adını verdiler.
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201903131038168570-baklava-krali-konkordato-istedi/

Önceki Haber

İstinaf mahkemelerine düzenleme sinyali

Sonraki Haber

Usuli kazanılmış hak- Temyizden incelenmiş bir hususun maddi hata nedeniyle incelenmesinin mümkün olmayacağı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap