Bu konuda kolayca emsal karar bulabilmek için lütfen Karar Arama sayfamıza bakınız.

59 milyon liralık icra turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

Haberler

Murat Ersoy
Son Güncelleme Tarihi 29 Ekim 2019

Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi Murat Ersoy’a Kuzey Irak’taki ortaklığından gelen uluslararası boyuttaki 59.5 milyon TL’lik haciz kararının önümüzdeki dönemde şirket, turizm sektörü ve siyasete yönelik etkilerini izlemek gerektiğini yazdı.

Çiğdem Toker dünkü “Kuzey Irak’tan gelen icra” başlıklı köşe yazısında Atlasjet ile Kuzey Irak’taki Zagros grubu ortaklığıyla kurulan Zagrosjet adlı havayolu şirketini ve o dönem şirketin yönetim kurulu başkanı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi olan Murat Ersoy’un sözlerini kaleme aldı.

ORTAKLIKTAN MAHKEMEYE…
İki şirket arasında çıkan anlaşmazlıklardan dolayı ortaklığın uzun sürmediğini ve Atlasjet’in Irak’a yaptığı uçuşların durdurulması, Atlasjet’in de alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle Zagrosjet’e ait bir uçağa İstanbul Atatürk Havalimanı’nda el koyması konunun mahkemeye taşınmasına neden oldu.

59 MİLYON 494 BİN 502 TL BORÇ
Bu olay sonucu Zagrosjet tarafından açılan davada dört yıl sonra icra kararı çıktı. Toker, “Merkezi Erbil’de bulunan Zagros Air Co. Ltd.’nin alacaklı sıfatıyla yaptığı takipte Bakırköy 11. İcra Müdürlüğü, Ersoy hakkında ihtiyati haciz kararı kararı almış. Tektur Turizm adlı şirkete gönderilen karardaki borç miktarı 59 milyon 494 bin 502 TL 30 kuruş.

Bakırköy 11. İcra Müdürlüğü’nün ihtiyati haciz kararının temelinde, Zagros Grubu’nun uçağın uçurulamamasından kaynaklanan zararının olduğu belirtiliyor. Bu konuda daha önce hazırlanıp mahkemeye sunulmuş bilirkişi raporlarında Zagros Grubu’nun uğradığı zararın 10 milyon doların üzerinde olduğu yer alıyor.


 
Uluslararası boyutu da bulunan bu kararın önümüzdeki dönemde şirket, turizm sektörü ve siyasete yönelik etkilerini izlemek gerekiyor” dedi.
https://www.turizmgunlugu.com/2019/10/29/murat-ersoy-59-milyon-tl-icra-turizm/

Haberler Haberleri

İcra Müdürlüğü alımı sınavı 2019 ne zaman" İcra Müdürlüğü alımı başvuru şartları neler"

İcra Müdürlüğü alımı sınavı ne zaman? İcra Müdürlüğü alımı başvuru şartları neler? sorularının yanıtı arama motorlarında güncel olarak araştırılan konular arasında yerini aldı. İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı alımına başvurmak isteyen adaylar şartları öğrenmek istiyor. Başvurularını gerçekleşti

59 milyon liralık icra turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

Murat ErsoySon Güncelleme Tarihi 29 Ekim 2019Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi Murat Ersoy’a Kuzey Irak’taki ortaklığından gelen uluslararası boyuttaki 59.5 milyon TL’lik haciz kararının önümüzdeki dönemde şirket, turizm sektörü ve siyasete yöne

Adalet Bakanlığı 700 icra müdürü yardımcısı alıyor! İcra müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak"

İcra müdürlüğü sınavı ne zaman? sorusunun cevabı merak ediliyor. Adalet Bakanlığı 700 personel alımı yapıyor. Bakanlık, yazılı ve sözlü sınavla 5-9'uncu dereceli kadrolara 700 icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımı yapıyor. Adalet Bakanlığı personel alımı şartları ve başvuruları araştırılıyor. Ad

Önceki Haber

Devlet yurtlarından avukatlığa uzanan başarı öyküsü

Sonraki Haber

İlker Başbuğ, Yüce Divan'da yargılanacak