Bu konuda kolayca emsal karar bulabilmek için lütfen Karar Arama sayfamıza bakınız.

HSK Yetki Kararnamesi ne zaman yayınlanacak

Haberler

Hakimler Savcılar Kurulu geçtiğimiz günlerde 256 Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı ile 51 İdari Yargı Hakim ve Savcısını kapayan  Mazeret Kararnamesi’ni yayınlamıştı.

Şimdi ise yargı teşkilatının gözleri bir süredir yayınlanacak Yetki Kararnamesi’nde… Yetki Kararnamesi ile hakimlerin adliyelerdeki yetkileri belirlenecek.

SON AŞAMAYA GELİNDİ
Edinilen bilgiye göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Yetki Kararnamesi ile ilgili hazırlıklarını son aşamaya getirdiği öğrenildi.

NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Başkan Halil Koç, üyeler Mehmet Akif Ekinci, Hamit Kocabey, Yaşar Şimşek, Hüseyin Şahin ve Cengiz Öner’den oluşan HSK Birinci Dairesi’nin Yetki Kararnamesi’ne son şeklini vermek üzere olduğu, çok sayıda yargı mensubunu kapsayan kararnamenin bu hafta yayınlanmasının beklendiği öğrenildi.

Yetki Kararnamesi ile İstanbul, Ankara, Bursa gibi önemli illerde boş bulunan bazı Terör Mahkemeleri ve Bölge Adliye Mahkemeleri’ne yeni başkanlar atanacak.

 
https://www.son.tv/hsk-yetki-kararnamesi-ne-zaman-yayinlanacak/

Haberler Haberleri

HSK Yetki Kararnamesi ne zaman yayınlanacak

Hakimler Savcılar Kurulu geçtiğimiz günlerde 256 Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı ile 51 İdari Yargı Hakim ve Savcısını kapayan  Mazeret Kararnamesi’ni yayınlamıştı.Şimdi ise yargı teşkilatının gözleri bir süredir yayınlanacak Yetki Kararnamesi’nde… Yetki Kararnamesi ile hakimlerin adliye

HSK' 9 hakimi açığa aldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı nedeniyle 9 hakim ve savcıyı meslekten uzaklaştırdı.HSK Genel Kurulunca yapılan değerlendirimeler sonucunda, çözümlenen ByLock içerikleri, savcılık soruşturmalarında elde edilen sonuçlar, HSK müfettişlerinin te

Adlî ve idarî yargı 2019 yılı ana kararnameleri yayınlandı

Adlî ve idarî yargı 2019 yılı ana kararnamelerine ilişkin çalışmalar, kararname takvimine uygun olarak 31 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat

Önceki Haber

Yargıtay'dan, FETÖ mahkumiyetlerine dair önemli karar

Sonraki Haber

AYM kararı binlerce KHK'lının kaderini değiştirebilir