Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama - ikrar


Fıkra:Tümü-0

T.C.
Yargıtay
19. Ceza Dairesi


Esas No:2015/19408
Karar No:2016/4361
K. Tarihi:7.3.2016


MAHKEMESİ : Sulh Ceza Mahkemesi
SUÇLAR : Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama, 1072 Sayılı Kanuna Aykırılık
Yerel Mahkemece verilen hükümler temyiz edilmekle, başvurunun süresi ve kararın niteliği ile suç tarihine göre dosya incelendi, gereği görüşülüp düşünüldü:
Temyiz isteğinin reddi nedenleri bulunmadığından işin esasına geçildi.
Vicdani kanının oluştuğu duruşma sürecini yansıtan tutanaklar, belgeler ve gerekçe içeriğine göre yapılan incelemede;
1- İddianamedeki anlatıma göre, 1072 sayılı Kanuna aykırılık suçundan da dava açıldığı gözetilerek, 28/04/2011 tarihli tutanakta özellikleri belirtilen makinenin 1072 sayılı Kanun kapsamında sayılan aletlerden olup olmadığı araştırılmadan eksik kovuşturmayla hüküm kurulması,
2- 24/08/2011 tarihli tutanak içeriği, ikrar ve tüm dosya kapsamına göre, sanıkların olay yerinde ele geçirilen makineyle kazanç amacıyla talihe bağlı oyun oynattıkları sabit olduğu halde kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan mahkumiyetleri yerine yazılı şekilde beraatlerine kararı verilmesi,
Kanuna aykırı ve O Yer Cumhuriyet Savcısının temyiz nedenleri bu itibarla yerinde görüldüğünden tebliğnameye uygun olarak, HÜKÜMLERİN 5320 sayılı Kanun'un 8/1. maddesi gereğince uygulanması gereken 1412 sayılı CMUK'nın 321. maddesi uyarınca BOZULMASINA, yargılamanın bozma öncesi aşamadan başlayarak sürdürülüp sonuçlandırılmak üzere dosyanın mahkemesine gönderilmesine, 07/03/2016 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.
Ekleme Tarihi: 3.7.2016 15:07:02.
Bu karar

Bu Kararla İlgili "Vatandaş Soruyor"daki SorularYorumlar

Adınız Soyadınız:
Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
www.hukukmedeniyeti.org


Okunacaklara Ekle

Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim