Ptt elektronik tebligat adresi nasıl alınır?


http://www.etebligat.gov.tr/  adresinden E-tebligat adresi alabilirsiniz. 


UETS Adresi Ücretli mi?

UETS adresleri ücretsiz olarak verilecektir. Fakat PTT Elektronik Tebligat Yönetmeliği doğrultusunda UETS üzerinden sunduğu ilave hizmetlerden ücret talep edebilecektir.
 


Mevcut KEP adresimdeki e-tebligat hizmetiyle devam edebilir miyim?

Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminin devreye alınmasıyla birlikte mevcut KEP adresinden e-tebligat hizmeti verilmeyecek olup,  UETS üzerinden yeni bir elektronik tebligat adresi alınması gerekmektedir. Bununla beraber UETS üzerinden sadece tebligat iletileri gönderileceğinden, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 18. Maddesinin 3.fıkrası ile 1525. Maddesinin 1.fıkrası uyarınca ticari faaliyetler ile 14 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan 2017/21 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarının elektronik ortamda yapacakları yazışmalar ( e-yazışma) KEP sistemi üzerinden gönderilmeye devam edecektir.

"Ptt elektronik tebligat adresi nasıl alınır?" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
 • ptt elektronik posta

  ptt elektronik posta ücretsiz nasıl alınır

  ptt 7/a elektronik posta


  UETS üzerinden sadece tebligat iletileri alınacaktır.


  PTT Kep ve diğer firmaların KEP"leri ücretlidir. Ancak devlet kurumları tarafından gönderilecek tebligatların alınabileceği elektronik tebligat adresi (http://www.etebligat.gov.tr/ ) ücretsizdir. Ama sadece tebligatları almaya yarar. Elektronik posta adresi olarak kullanılamaz. 


  Elektronik tebligat adresi ile kayıtlı elektronik posta adresi farklı farklı şeylerdir. 

Cevap Yaz