5237 sayili tck nin 62/1maddesi geregince takdiren 1/6 oraninda indirim yapilarak NETICETEN 5 YIL 10 AY HAPIS VE 1250 GUN ADLU PARA CEZASI ILE CEZALANDIRILMASINA,   saniga verilen gun adli para cezasinin sanigin ekonomik  ve diger sahsi halleri goz önünde  bulundurularak 5237 sayili tck nun 52/2 maddesi geregince takdiren 20 tl den paraya cevrilerek 25.000.00 tl adli para cezasi ile cezalndirilmasina BU NE DEMEK BEN PARAYI ODERSEM ICERDEN CIKARIRLAR MI YOK SA HEM HAPIS HEP PARA CEZASIM8 VAR  BURDA?

"Hep hapis hem para cezasi" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
  • Hayır tabi ki.Adli para cezası ayrıca verilmiş.Eğer ödemez iseniz+ 1250 güne cevirilerek,cezanıza ilave edilir.Kararda yazması gerekir.

Cevap Yaz