"En iyi içtihat programı hangisi" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Sizce en iyi içtihat programı hangisidir?
14.6.2020 18:53:25

Yorumlar

Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.

Cevap Yaz

  • En iyi içtihat programının hangisi olduğuna ilişkin ülkemizde bir analize dayalı karşılaştırma henüz yayınlanmamıştır.

    En iyi içtihat programının belirlenmesinde, veri tabanındaki içtihat sayısı kadar, içtihatların güncelliği, özetinin ve başlığının bulunması önemli bir kriterdir. Tüm bunlar kadar ve hatta daha da önemli olan husus ise full text serach’ü desteklemesi ve bunun için doğal dil işlemeyi kullanmasıdır. Aksi takdirde içtihat programı. veri tabanı zengin olsa da; kök-ek uyuşmazlığı nedeniyle, eş anlamlı kelimeyi tanımadığından veya eksik / fazla kelime yazıldığından doğru kararı bulamayacaktır

  • Yeni nesil karar arama siteleri henüz piyasaya çıkmadı. Bir teki hariç diğerleri halen boolean aramayı kullanmakta. Yani yazdığınız AYNEN karar içinde geçiyor ise kararı aramınızla eşleştirmekte.

  • En iyi içtihat programına Hukuk Work aday gibi. Bir çok özelliği ile sektörün yenilikçi yüzü. Özelliklerine bakarak siz de hemen görebilirsiniz. https://www.hukukwork.com/ozellikler/