Gayrimenkul alım-satım komisyon sözleşmesi iptali


merhabalar , 04/06/2021 tarihinde sosyal medya üzerinden gördüğüm satılık ev ilanına bakmak için ilgili inşaat ve gayrimenkul firması ile iletişime geçerek eve ve konumuna bakmak için 05/06/2021 tarihinde randevu alarak görüştük evi de gösterdi.Lakin evin opsiyonlu olduğu kapora vermem durumunda evi bağlayacağını söyledi.Ben de o gün kü şartlarda üzerimde nakit bulunmadığını ve kapora veremeyeceğimi beyan ettim. Bu durumda benim güvenimi kazanmak için beni kendi ofislerine götürdüler ve GAYRİMENKUL ALIM-SATIM KOMİSYON SÖZLEŞMESİ diye bir metin imzalattılar.Sözleşme üzerinden 4-5 saat geçmeden özel nedenlerden dolayı ve eşimin evin konumunu beğenmediğinden telefonda sözleşmenin iptalini talep ettik.07/06/2021 tarihinde tekrar ofise gelmem gerektiğini ve yardımcı olacaklarını beyan ettiler. Vermiş oldukları tarihte ofise gittim lakin eşim ile telefonda konuşup, kendi aralarında bir karar vereceklerini söylediler. Aradan 5 gün geçti her aradığımda müdürlerinden onay beklediklerini müdürlerinin ofiste olmadığını beyan edip geçiştiriyorlar. (İş bu sözleşme imzalandıktan sonra taraflardan alıcı her ne sebeple olursa olsun,alıcı bu gayrimenkulu almaktan vazgeçerse hiçbir ihtara gerek kalmaksızın borçlar kanunun 156/2 maddesi gereği satış bedelinin %6 oranında cezai şart ödeyecektir.) Ben bu sözleşmeden hiçbir cezai yaptırım ve ödeme yapmadan nasıl kurtulabilirim.Şimdiden çok teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.
"Gayrimenkul alım-satım komisyon sözleşmesi iptali" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz