Merhaba Muğla ili Ortaca ilçesinde 2016 yılı şubat ayında 5500m2 lik müstakil tapulu, 4 tarafında, ilgili resmi belgeler de de gözüken sulama arığı mevcuttur. Tarlayı almadan önce Tkgm’ den parsel sorgulamasını yaptım. Tarlayı aldıktan sonra belediyeden imar durum belgesini aldım ve Lihkab’ dan arsa sınır tesbitini yaptırdım. Aradan geçen 5 yıldan fazla süre sonra, yan tarla komşum, ki satın aldığım şahsın kardeşidir, kendisine haksızlık yapılıp arsa payının düşürüldüğünü idda ederek, kadastral parselin ihyası davası açtı. Ben satınalmadan çok önce, yani bu dava açılmadan 12-13 yıl önce yapılmış parselizasyonun iptal davası beni etkilermi, bu konuda ne yapmalıyım, bilgi verirseniz sevinirim. Sonuçda, ben tüm resmi kayıtlara girmiş olduğu halde satınaldığım gibi, etrafına da, bu plana uygun sulama arığı, ki kadostral planlarda geçiyor, açılmış. Saygılarımla
"Kadastral parselin ihyası" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz