İşyeri kira artışı % 200 civarı yapılmak isteniyor


Ekim 2012 de işyeri kiraladım (Daire) 2013 de işyeri sahibi vefat etti çocukları ile herhangi bir yeni kontrat yapmadan kiralamaya devam ettik her yıl yasal oranda artış yapıldı ve çocuklarının hesaplarına kira hiçbir zaman gecikmeden hatta erken ödenmiştir Bu sene Ocak 2022 ilk haftasında arandım ve kiralar aşırı arttığı ve sende 5 yıl üzerinde kiracı olduğun için kira % 200 civarı artırılmalı dedi yoksa işyerinden çıkmamı istedi ben iyi niyet olarak %45 zam yaptım beğenmediler ve avukat arattılar Bu durumda böyle birden bire istedikleri gibi kira artış yapabilirler mi? 5 yıl geçti diye kira artış oranı bu şekilde fahiş olabilir mi? Not:İşyeri tavanı akıyor ve tamamen sıvalar dökülmüş olmasına rağmen yaptırmayıp 6 aydır bu şekilde ayrıca Teşekkürler
"İşyeri kira artışı % 200 civarı yapılmak isteniyor" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz