Öğrenci iken bir iftiraya maruz kalarak hakaret cinsel taciz suçlaması ile kamu davasi açıldı ancak haklı olduğum ve masum olduğum için beraat kararı verildi. Kihbide uyapta böyle bir kayit olmadığını biliyorum. Memurum ve Bekar biriyim görücü olarak birine taliplendim abisi polis olduğundan polnet4 programlarindan bakarak gecmisimde böyle bir sorusturma olduğunu görmüş masum olduğumu iftiraya maruz kaldığımi beraat kararinin olduğunu söylesem de olumlu olmadilar. Polis abisinin usulsüz olarak bunu arastirmasinin suç olduğunu da biliyorum bende olsam bende bakardim kardeşimi vereceğim sonuçta neyse bu konuda sayfada birşeyler okudum ancak bişey anlayamadim. Emniyetin Gbt bürosuna gittim bu kaydimin silinemeyecegini ölene kadar kalacagini hatta öldükten sonra bile duracağını söylediler. Ayni şekilde kihbide de olmadığını soylediler. Herhangi bir adli sicil kaydim arsiv kaydim sabikam yok uyapta kihbide tertemiz ama bir sorusturma gereği karakolda ifade verdim diye ömür boyu fislenecekmiyim ? Yani yoldan geçen talihsiz bir insan olmam sucmu ? Bu konuda kihbiye dilekçe versem beraat karari ile zaten kihbide olmadığını soyleyecekler ancak polnet 4 programinda mevcut. Arşiv yonetmeliklerinde de memnu haklarda da bu konuda net bir bilgi alamadim. Ne kadar avukatlarla konussamda bu konuda isinin ehli kimseyle karsilasamadim. KİSACA POLİS MERKEZİNDE VERİLEN (SONUCU KYOK VE BERAAT OLSA BİLE) İFADE SORUŞTURMA SİLİNMİYOR MU ?
"Polnet kayıtlarının silinmemesi" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz