Merhabalar. yeni yapılan 48 dairelik ve merkezi ısıtma sistemli ( kömür kazanlı) bir binada oturan sayısı az olduğundan ,daire çoğunluğuna sahip müteahhit ve mal sahibi bir yönetim firması ile anlaşmışlardır. o tarihte binada oturan daire sahipleri ile bir whatsapp gurubu kurulmuştur. bu gurup üzerinden ödenecek aidat ve arsa paylarına göre dairelerin ödeyeceği kömür ücreti tebliğ edilmiştir. bölge edremit altınkum mevkiinde sahil kasabasıdır. doğal olarak kat maliklerinin bir kısmı bu daireleri yazlık olarak kullanmaktadır . müteahhit ve mal sahibi tarafından daire satışları yapılırken özellikle kışın oturmayan kat maliklerinin yakıt ücretinin %50 sini ödeyecekleri belirtilmiştir. bu beyan yönetim tarafından kurulan whatsapp gurubunda da belirtilmiştir. bu uygulama iki kış boyunca sürmüştür. yapılan kat malikleri toplantısında da bu durumla ilgili herhangi bir şey görüşülmemiştir. Fakat 3. kış dönemi öncesi yönetici tarafından artık kışın oturmayan yazlıkçılarında yakıt ücretine eşit miktarda katılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre ilk sorum ,Kat malikleri oy çokluğu ile kışın oturmayan ve doğal olarak merkezi ısıtma sisteminden yararlanmayan daire sakinlerinin yakıt ücretine %50 oranında katılmasına karar verebilir mi ? ikinci sorumda yönetici herhangi bir toplantı yapmadan ve çoğunluk kararı almadan bu uygulamayı değiştirebilir mi ? Biliyorum biraz uzun oldu . Harcadığım zamanınız için özür diliyor ve vereceğiniz cevap için şimdidien teşekkür ediyorum .
"Yakıt ücreti paylaşımı" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz