Talikin talibi rede karşı istinafa gönderide bulunan borçlu


maaş alacaklı olarak icra takibim kesinleşti. icra dairesi parayı icra dairesi hesabına çekti. borçluya süresi ve yasal açıdan uygun tebliğ edildi. yurt dışındaydım diyerek itirazda bulundu. icra dairesi red etti mehil vererek icranın durdurulmasını istedi. ve icra davasını kaybetti.şimdi istinafa taşıdı. yasal süresinde tebliğ yapmadığı ve davasını kaybetti. ben de sgk ihbarlı davamı açtım. şimdi soracağım şudur. ilk mahkeme icra dairesi red dediğine göre icra dairesindeki paramı çekmek için ne yamalıyım. istinaf süresi 159 gün deniyor ama yoğunluktan dolayı süre uzayabilir. ve benim hastam var ödemelerim de var bekletici sebeplerden dolayı iyice zor duruma düştüm mağdur edildim. paramı ne zaman ve nasıl alablirim. şahıs kendi resmi ifadesinde de 2 yıldır yanımda çalışıyor demiş. çalışan ve çevreden şahitlerim ve ispatlarım da mevcut. ve alacağım para yabancı para o gün itibari ile olan paramı mı alırım faiz işliyor mu.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
"Talikin talibi rede karşı istinafa gönderide bulunan borçlu" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz