2016 yılında belediye tarafından arsamız yol gövdesinde kaldığından kamulaştırılan arsada 10 hissedar var bir kişi ölü 9 kişi bedeli kabul etmedi belediye 9 kişiye ve ölü kişinin mirasçılarına dava açtı.Bedel pazarlığını tapu maliki ölü kişinin mirasçıları katılmadı hakim 9 kişinin iştiraki ve ölü kişinin mirasçılarına gıyabında davayı kabul etti.Belediye mirasçılara itiraz etti yetki alıp 2017 yılında sulh mahkemesinde veraset davası açtı Ogün bugün davamızı bekletiyor.Soruyorum belediye vekili bir bağı olmadığı ölü ve kişilere resen kamu tüzel kişiliği olarak sulh mahkemesinin veraset mirasçılarına itiraz edip veraset davası açabilirmi hakim ısrarla talebimiz olan ölü kişinin hissesine isabet eden parayı ploke edin bizlerin parasını ödeğin istememize 6 senedir davayı ısrarla leğimize paraların ödenmesine karar vermiyor.BİLGİ rica ediyorum saygılarımla.
"Kamulaştırma" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz