Vasiyetname iptal davası zaman aşımı


Vasiyetname açıldığı tarih 2007 biz bu davayı avukat aracılığıyla itiraz ettik vasiyetname de tek taraflı mal beyanında bulunulduğundan ve noter imzasının olmadığından dolayı dosya temyize gitti Yargıtay 2 dairesi ilamında bizim ileri sürülen hükümlerin vasiyetnamenin iptal davası konusu olacağı anlaşıldığından kararı 3 Yargıtay dairesine göndermiş ilaminda vasiyetnamede noter imzasının olmamasının şekil yönünden eksik olduğu bunun iptal sebebi olabileceğini ancak ilgililer tarafından iptal davası açılmamıştır deyip fawor testimenti ilkesine göre kararı onadı 2013 avukatımız bu süreçte bize hiçbir bilgi vermedi dava zamanaşımına uğramış kanunda bizim için hukuk yolları kapanmış mıdır?
"Vasiyetname iptal davası zaman aşımı" kararları bulmak ister misiniz? Arama kavramlarınızı sayfanın en üstündeki arama çubuğuna yazıp ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Yorumlar
Sorulara verilen cevaplar tartışma amaçlı olup hukuki sorunlarla ilgili konularda avukatlardan destek almanız önerilir. Sitede yazılan cevaplardan ötürü yaşanan hukuki sorun ve mağduriyetlerden hukukmedeniyeti.org sorumlu değildir.
    Henüz cevap yazılmamış.
Cevap Yaz