Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol
Advertisement

Sitenize Ekleyin0 oy

Ecrimisil

Haksiz isgal edilen bir arsa icin 5 yil geriye dogru ecrimisil tutarinin tahsili icin acilacak dava fazlaya iliskin haklar sakli tutularak acilabilir mi? Arada bir kira sözleşmesi yok ve emlakcinin söyledigi degerden acarsak reddedilirse karsi taraf vekalet ucreti ile yargilama giderleri sorun olabilir..


Ayrica dava öncesi noterden ihtarname göndermeli miyiz? Noterden gönderecegimiz ihtarnamede belirtecegimiz isgal tazminati tutarini dava acarken muddeabih olarak kullanmak zorunda miyiz?Cevaplar


işgalci hissedar ise intifadan men koşulu aranır. Ecrimisil tazminatı  geriye dönük olarak beş yıl için açılabilir  fazlaya ilişkin hakların saklı tutulması ihtar çekilmesi saklı tutulan alacağı zamanaşımına uğramasına engel olmaz.  ihtar çekilmesinin  etkisi :  ihtarda belirttiğiniz rakam bakımından temerrüt oluşmuş olur  o rakamın altında ya da üstünde bir miktarla dava açılmasına engel yok.   Dava ettiğiniz tutarın bir ksımı ret edildiği zaman ret edilen miktar üzerinden  karşı tarafa avukatlık ücreti ve yargılama gideri ödemek durumunda kalırsınız. Ecrimsil  kira bedeli olmayıp tazminat olarak kabul edilmekle birlikte tespit edilecek tutar genelde  kira bedeline yakın bir tutar olacaktır. Siz de davanızı  kira getirisini emsal alarak belirleyebilirsiniz.

Cevapla

Adı Soyadı

Beni gizle
Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim
Advertisement
Advertisement