1. Anasayfa
  2. Üye ol
  3. Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik SözleşmesiHUKUK  MEDENİYETİ  HUKUK VE YAŞAM PORTALI

Üyelik sözleşmesi

 

1-    Hukuk Medeniyeti  Sitesinin isim hakkı ,sitenin  şablonu, tasarımı, site içindeki tüm döküman, program ve eklentilere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve site yönetimine ait  yazılar  kısmen ya da tamamen  kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet, yazılı ve görsel medya üzerinden yahut  her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

 

2-    Sitenin  tüm bölümlerinde  yer verilen hukuki çalışma ve incelemeler,  makale  ve sair  yazıların   her türlü hakları sayfada ismi zikredilen eser sahiplerine aittir.    Bu siteden faydalanan konuklarımız, sitenin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin  onayı  olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz.

 

3-    Portalda yer olan alan tüm bilgi ve dökümanlar gönüllülük esasına göre   hukukçulara ve hukuki süreç ilgililerine yararlı olması gayesiyle  paylaşıma sunulmaktadır.  Portal içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği  nedeniyle   doğabilecek tüm sorumluluk ilgililerine ait olup   portal yönetimine bu konuda  sorumluluk yüklenemez.

 

4-    Portalın  bölümlerinden  yararlanan katılımcılarımız  portalda bulunan  paylaşımlara ait   yasal mevzuattan  kaynaklanan telif  haklarını,  buna ilişkin  hukuki ve cezai  yükümlükleri üyelik anında  kabul etmiş sayılır.

 

5-    Portalımız  esas itibariyle  hukuk fakültesi mezunlarına  hitap etmekte olup     bunun dışında hukuk öğrencisi,  akademisyenler ile  hukukla ilgili sair kişileri de üye kabul etmektedir. Bununla birlikte  Portal yönetimi  dilediği kişileri üye yapmaya  üye kabul etmemeye  veya  üye kabul edilenleri üyelikten dilediği    zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı vermeyi mahfuz tutmaktadır. Site üyeliğinin kabulü ya da sonlandırılması  tamamen site yönetiminin   tasarrufunda olup, üyelik kazanılmış hak oluşturmamaktadır.  Siteye üyeliği ücrete tabi olmayıp  üyeliğin kabulü , geçici olarak askıya alınması, sonlandırılması,  forum bölümlerinin kısıtlanması,   portal yönetim yetkilerinin  kullandırılması, bu yetkilerin  kısmen ya yada tamamen sonlandırılması  site yönetiminin  yetkisinde olup bu konudaki tasarruflar  nedeniyle site yönetimine  bir sorumluluk yöneltilemez. Üye dilediği zaman  yönetimden üyelik kaydının silinmesini talep edebilir. Portal yönetimine  iletişim butonundan  bu konuda yazılı talebin iletilmesi halinde  üyelik sonlandırılır.

 

 

6-    Portal kullanıcısı portalın herhangi bir bölümüne   eklediği paylaşımlar nedeniyle    herhangi bir telif ücreti  talep edemez.   Kullanıcı tarafından internet üzerinden   portala eklenen paylaşımların   portalda süreli  ve/veya süresiz olarak yayınlama hakkı   portal yönetimine geçer

 

7-    Portalımız ticari bir gaye taşımamaktadır Portalda bulunan  forum, hukuki forumlar, bloglar, örnekler, içtihat bölümleri  haber bültenleri,  arama motoru ve siteden yararlanma  ücretsiz olup yönetim yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma  hakkına sahiptir.

 

8-    Portalın  iletişim kurullarına aykırı  mesajlar, yazılar, resim ve sair eklemeler  portal yönetimi  ya da  yetkilendirilen üyeler tarafından   mümkün olan  en kısa sürede kaldırılır. Bu mesajların yayınlanmasından kaynaklanan tüm hukuki ve cezai sorumluluk   ekleyen üyeye ait olup  bu sebeple  paylaşımla ilgili bilgilerin  yasal mercilerden talep edilmesi halinde   ekleyen üyeye ait  iletişim, kimlik  bilgileri  ve şikayete konu mesaja ilişkin  tüm   datalar ilgili kuruma teslim edilir.

 

9-    Portal  üyeleri yazışmalarında  genel nezaket kurallarına ve hukukçuya yakışır usluba uymakla yükümlüdür. Üyelerimiz yazışmaları sırasında   portal  yönetimi tarafından   şikayet ve yaptırım  nedeni olarak kabul edilen  Irkçılık, Küfür,Kabalık,İtham içeren sözler söylemek , Olumsuz kişisel yorumlar , kişileri  küçümseme , Alaycılık,  kişileri  terbiyesizlik ve ahlaksızlıkla suçlama,  diğer üyelere etnik sıfatlar yöneltmek, bir üyenin diğer üyelerin gözünde itibar kaybetmesine yol açacak sözler söylemek  ,  Kötü algı oluşturma  , Ölüm tehdidi, zorbalık içeren ifadeler sarfetmek,  yalancılık ve  portalımız yayın  ilkelerine göre sayfayı kirletme olarak kabul edilen davranışlardan kaçınmayı kabul eder.

 

1   Üye işbu sözleşme ile  portal yönetiminin hukukumedeniyeti.org. ,  hukukmedeniyeti.com ve hukukmedeniyeti.net alan adları ve gerektiğinde  üyenin  portala bildirdiği GSM telefon hattı üzerinden  SMS ile site faaliyetlerine ilişkin tanıtım, bilgilendirme mesajı göndermesine muvafakat vermiştir.

 

 

 

 

          Üye                                                                             Hukuk Medeniyeti.Org